Korzyści dla Kandydatów – Inżynierów

Skutecznie analizujemy potrzeby kandydatów
i służymy im doradztwem.

Ważne informacje – jak pomagamy kandydatom?

umowa o praceProste wyszukiwanie ofert

Zgłoszenie kandydatury do Axamo sprawia, że cały proces wyszukiwania i wyboru ofert zostaje oddelegowany do naszego działu rekrutacji. Dzięki temu, kandydaci mogą się skupić na tym, co najważniejsze – przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, zebrania kompletu dokumentu czy dodatkowych szkoleniach.

Analiza CV i jego dostosowanie do specyfiki stanowiska

Przed wysłaniem aplikacji do klienta, CV kandydata analizowane jest przez wybranego Analityka procesu rekrutacji. Jego zadaniem jest ocena oraz dopasowanie nadesłanego dokumentu pod kątem wymagań klienta – podkreślenie posiadanego doświadczenia zawodowego, wyszczególnienie umiejętności i zdobytych certyfikatów, a także weryfikacja wymaganych zgód.

Przygotowanie do rozmowy wstępnej lub spotkania rekrutacyjnego

Kandydatom, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę przedstawiamy wcześniej informacje o kulturze pracy panującej w danej organizacji, kluczowe obszary działalności firmy oraz inne istotne informacje.

Formalności – szybko i bezstresowo

Zadaniem naszych konsultantów jest także dbałość o przeprowadzenie procesów formalnych. Legalizacja zatrudniania, przeprowadzka, przygotowanie umów – wszystko odbywa się przy udziale konsultantów Axamo.Podejmują oni wszelkie procedury, które są niezbędne do sprawnego rozpoczęcia nowej pracy przez kandydatów.

 

Dodatkowe korzyści

Udział w „ukrytych procesach rekrutacyjnych”

Ukryty proces rekrutacyjny to sytuacja, w której firma poszukująca pracowników nie podaje do publicznej wiadomości swojego zapotrzebowania.Zlecenie przekazywane jest do agencji rekrutacyjnej, która prowadzi selekcję kandydatów oraz rekrutacje w imieniu firmy.

Przesyłając swoją kandydaturę do Axamo, kandydaci w znaczny sposób zwiększają swoje szanse na uczestnictwo w procesie rekrutacji.

Międzynarodowe doświadczenie

Konsultanci Axamo dysponują również ogromną wiedzą rynkową dotyczącą kultury pracy wielu organizacji oraz struktury zarobków.Kandydaci mogą otrzymać wiele istotnych informacji i wskazówek, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla wyboru ścieżki zawodowej (np. dodatkowe pakiety pozapłacowe, warunki pracy, specyfika stanowiska).

Praktyczne innowacje – Automatic Keyword Research

Axamo stosuje zaawansowaną metodę analizy słów kluczowych (tzw. Automatic Keyword Research) zawartych w CV, dopasowując w ten sposób profile do konkretnej oferty. Rozwiązanie to ułatwia znalezienie oferty odpowiadającej doświadczeniu zawodowemu kandydata.

 

Baza danych – polityka prywatności

Każdy zainteresowany kandydat zostaje wpisany do wewnętrznej bazy danych naszej firmy. Wszystkie dane wykorzystywane są tylko i wyłącznie na potrzeby procesów rekrutacyjnych.

 

proces rekrutacyjny

Axamo regularnie powiadamia zarejestrowane osoby o pojawieniu się nowych, ciekawych ofert pracy w wybranej branży oraz aktualizuje zapisane profile. Naszym celem są długofalowe działania promujące najlepszych kandydatów oraz zdobywanie przez nich dodatkowego doświadczenia oraz rozwój zawodowy.